Szokás szerint Adventkor találjuk ki, milyen útvonalon közelítjük meg a Csíksomlyói Búcsút egy hét alatt. Ki is találtuk a Barcaságot mint indulási helyet. Ment-mendegélt a szervezkedés (szállások, logisztika, utazás, távolságok stb.), aztán hogy hogy nem, belecsöppentünk egy teljesen más útvonalba. A belecsöppenést virtuálisan értem, mert mint tudjuk semmi sem véletlen.
Kapcsolatba kerültünk a Moldvai Csángómagyarok Szövetségével, és a Romániai Mária Út Egyesülettel hármasban kezdtük a gondolkodást, hogyan is legyen a Csángó Gyalogos zarándoklat. A Szövetségnél már voltak egyéni tapasztalatok, útvonalkezdemények. Az Romániai Mária Út Egyesületnél szándék volt eme útvonal bejárása, bekapcsolása, ez egybecsengett a Szövetség szándékával. Ránk a gyakorlati kivitelezés várt, a Szövetséggel karöltve
Úgy, hogy májusban már indul az utazás, a március eleje mint szervezési kezdőpont eleinte meglehetősen ambiciózusnak tűnt. Ahogy telt-múlt az idő, úgy még inkább. De miért is? Magyarfalu a legkeletibb csángó magyar település, még Pusztina is közelebb van. A legközelebbi csángó település 30 km légvonalban, nyugat felé.
Keresztbe kell mászni két három folyóvölgyet, és az őket elhatároló hegyeket, amik nyugat felé egyre magasabbak. Képen is látható kis ízelítő ebből.
Sejtettük, hogy új élmény lesz nekünk, mert Magyarfaluból még senki sem ment gyalog Csíksomlyóba. De ahhoz eléggé edzettek vagyunk, hogy bele merjünk vágni.
Belevágtunk. És csodálatos utunk lett. Csodálatos emberek, csodálatos tájak, csodálatos hangulat. Ennek az útnak a történetét már merjük szavakba önteni, a következő hét blogcikk ennek a hét napnak a története lesz.
Kívánjuk, hogy más is átélje ezt az érzést, amellyel együtt érkezik meg Magyarfaluból Csíksomlyóba.
Mindenkinek jó egészséget, békét a világnak, és a farizeusoktól ments meg Uram minket, bár őket is szeretjük 🙂
Legutóbbi hozzászólások